Kinesiotaping lýtka

Křeče v lýtku

Symptomy: náhle vzniklá bolest, tah a křeč v lýtkovém svalu jsou velmi časté při plavání,

Běhu či ve spánku. Ve většině případů je spouštěcím faktorem svalová únava, na vině však může být i diabetes, nedostatek minerálů nebo jiné nemoci.

Provedení:

1. Pacient leží v poloze na břiše s pokrčeným kolenem a flexí v kotníku. Tape zakotvíme pod patou a mírným tahem zažehlíme rukou až k horní třetině lýtka.
  2. Bázi druhého Y tapu zakotvíme opět na patě ještě asi dva centimetry před původním tapem a vedeme po okrajích svalu m. triceps surae směrem k podkolenní jamce.
  3. Na tomto obrázku uvádíme celkový taping.

Natržený lýtkový sval, Achillova šlacha – 1. varianta

Symptomy: Bolest vzniklá po nadměrném stáhnutí svalových vláken nebo při jejich násilném natažení. Hematom, bolestivost a omezený pohyb mohou být projevem parciální ruptury svalu.

Provedení: Pacient stojí s nataženou končetinou a patou na zemi.

1. Zakotvíme Y tape těsně pod zraněným místem a zažehlíme rukou podél hlavy lýtkového svalu.
  2. Druhý Y tape přiložíme z vnitřní strany podkolenní jamky a vedeme pruhy tapu směrem dolů k postiženému místu.
  3. Konečný taping.

Natržený lýtkový sval, Achillova šlacha – 2. varianta

Provedení:

1. Vycházíme z tapu použitého při tapingu řešícím křeče v lýtku( viz technika 36) a podpoříme dalším tapem svalu m. soleus.
  2. Třetí tape zakotvíme uprostřed lýtkového svalu a pokládáme až k zadní straně kolena.
  3. Tahem z centra do stran přiložíme poslední tape doprostřed těsně pod hlavu lýtkového svalu a tape dokončíme.

Bolest v oblasti Achillovy šlachy

Symptomy: Bolest Achillovy šlachy je velmi častým limitujícím faktorem ve výkonu sportovce. Mezi hlavní příznaky patří prosáknutí, krepitace a zarudnutí v oblasti šlachy.

Provedení: Pacient je v poloze v lehu na břiše při natažené Achillově šlaše.

1. Tape zakotvíme pod patou a podél šlachy zažehlíme rukou.
  2. Druhý tape rovnoměrným tahem z centra od Achillovy šlachy ke stranám nohy přiložíme na bolestivou oblast a zažehlíme rukou podél nožní klenby.
  3. Celkový taping.

Zápisy z utkání

10. Kolo 09:45 Rangers - Poclain B 3:0 (0:0)

05.11.2013 07:56
Do druhého zápas s Poclain B  jsem šli s jasným cílem. Nic jiného než výhra nás nezajímalo. V prvním poločase se postaral o rozruch jen náš brankář když se mu v průběhu hry rozpadla ortéza. Jinak byl první poločas bez vážných šancí a skončil 0:0. Druhý poločas začal o...

9. Kolo 09:45 Juve - Rangers 2:3 (2:1)

05.11.2013 07:54
Tento víkend nás čekal souboj o čelo tabulky s týmem Juve. Tým soupeře šel do zápasu jako papírový favorit. Zápas byl již od prvních minut hodně vyhecovaný, což ukázala 3 minuta utkání, kdy našeho hráče kopl hráč soupeře v přerušené hře a náš hráč na to reagoval „žduchnutím“ a po zásluze...