Symptomy: bolest v koleni, pocit nestability kolene, otoky, zarudnutí po zátěži, výpotek.

Provedení: Pacient je v poloze v sedu s flektovanou nohou v koleni.

1. Provedeme první tah Y tapu od středu svalu rectus femoris s obejmutím pately.
  2. Druhý tape vedeme při stále flektovaném koleni od tibie tzv. kotvou po vnitřní hraně kolene směrem ke stehnu. Stejným tahem po zevní straně kolena položíme tape směrem ke stehnu.
  3. Postranní taping zdvojnásobíme dvojím tahem „kotvy“.
  4. výsledný kompletní taping.

Taping při poranění MCL- vnitřního postranního vazu kolene

Provedení: Taping vnitřního postranního vazu provedeme v sedu s flektovanou dolní končetinou.

1. Z vnitřní strany kolene vedeme dlouhý tape v napnutí 50-75% tahu pásky směrem přes vnitřní stehno.
  2. Dokončení tapingu.

Kinesiotaping při problémech PFS(patellofemorálního skloubení) - 1. varianta

Symptomy: Specifické i nespecifické bolesti zejména přední části kolenního kloubu v oblasti úponu lig. Patellae, oblasti vnitřního i zevního okraje pately, bolesti při výkonu, bolesti klidové i pozátěžové, někdy zákolenní.

Provedení:

1. Při flektovaném koleni provedeme základní tah hvedený od střední porce stehenního svalu s obejmutím pately.
  2. Druhý tape umístíme na tuberositas tibie a tahem vzhůru kolem pately provedeme její další odlehčení pomocí Y tapu.

Kinesiotaping při problémech PFS

(patellofemorálního skloubení) – 2. varianta

Symptomy: Stěhovavá bolest kolen od mediální hrany po zevní, mnohdy v závislosti na zatížení. Často vídáme otok, bolesti při kleku, při chůzi do nebo ze schodů.

Provedení:

1. Y tape umístíme ze zevní strany kolenního kloubu a obejmeme patelu.
  2. Druhý Y tape ukotvíme z vnitřní strany kolene a stejným způsobem položíme tape kolem pately z vnitřní strany.
  3. Výsledný kompletní taping.

Kinesiotaping při nespecifické bolesti kolene

Symptomy: Bolesti ostrého bodavého charakteru v koleni při únavě, otoku, bez zjevné příčiny.

Provedení:

1. Při flektovaném koleni umístíme kotvu tapu těsně pod tuberositas tibie. Y tahem pásky vedeme tah z vnější i vnitřní strany kolene.
  2. Druhy tape zakotvíme mezi dva konce předchozího tapu na stehenním svalu a vedeme stejným způsobem Y tape bez tahu směrem dolů.
  3. Dokončení tapingu.

Kinesiotaping u syndromu skokanského kolene

Symptomy: Bolest apexu pately(horní části patelárního vazu). Přetížení vazu střídavou flexí a extenzí kolene v zátěži, typického u doskoku a následného odrazu – volejbal.

Provedení:

1. Při uvolněné dolní končetině souměrným tahem ze středu pásky do stran umístíme kotvu pod patelu, a jako bychom se pokoušeli nadlehčit patelu směrem vzhůru, pokládáme tape. Pacient flektuje koleno a my dokončíme tape již bez tahu do stran. Zažehlíme rukou.

Zápisy z utkání

10. Kolo 09:45 Rangers - Poclain B 3:0 (0:0)

05.11.2013 07:56
Do druhého zápas s Poclain B  jsem šli s jasným cílem. Nic jiného než výhra nás nezajímalo. V prvním poločase se postaral o rozruch jen náš brankář když se mu v průběhu hry rozpadla ortéza. Jinak byl první poločas bez vážných šancí a skončil 0:0. Druhý poločas začal o...

9. Kolo 09:45 Juve - Rangers 2:3 (2:1)

05.11.2013 07:54
Tento víkend nás čekal souboj o čelo tabulky s týmem Juve. Tým soupeře šel do zápasu jako papírový favorit. Zápas byl již od prvních minut hodně vyhecovaný, což ukázala 3 minuta utkání, kdy našeho hráče kopl hráč soupeře v přerušené hře a náš hráč na to reagoval „žduchnutím“ a po zásluze...